Kurs hrywny do złotówki

Kurs hrywny jest coraz częściej sprawdzaną wielkością w Polsce. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że Polska i Ukraina sąsiadują ze sobą, ale przede wszystkim z powodu wojny z Rosją, jaką Ukraina toczy od 2014 r.

Wskutek działań wojennych ucierpiała waluta zaatakowanego kraju, naszego wschodniego sąsiada. Z drugiej strony, wielu Ukraińców musiało uciekać ze swojej ojczyzny szukając schronienia, albo zwyczajnie nie mogąc znaleźć pracy u siebie.

Wielu imigrantów ukraińskich pracujących w Polsce sprawdza często kurs hrywny zadając sobie pytanie ile za zarobione w Polsce złotówki będą mogli kupić po powrocie na Ukrainę, albo po przesłaniu do kraju pieniędzy bliskim.

Spadki kursu hrywny

To, jak kurs hrywny załamał się do innych walut w wyniku wybuchu wojny w Donbasie widać doskonale na poniższym wykresie. Przedstawia on notowania hrywny do euro w ostatnich latach.

Możemy zauważyć, że za 1 euro, które jeszcze pod koniec 2013 r. kosztowało ok 10 hrywien rok później trzeba było zapłacić blisko cztery razy więcej…. Od początku 2015 r. notowania ukraińskiej waluty do euro powoli, ale systematycznie się poprawiają. I chociaż 2019 r. przyniósł generalnie umocnienie dolara, franka i innych tzw. “twardych walut”, to jednak hrywnie ukraińskiej, jako jednej z niewielu walut udało się do nich nie stracić (gorzej radził sobie m. in. złoty).

Kurs

Kalkulator walut

Kalkulator walutowy wymiany ukraińskiej hrywny na złote (PLN), pobiera aktualne notowania hrywny z rynku walutowego.

Jak obliczyć kurs UAH do złotego

Żeby przeliczyć hrywny ukraińskie (lub inne waluty) na złote, wystarczy wpisać kwotę jaką chcesz przeliczyć – nie musisz wpisywać symboli walut takich jak $ czy £. Jeżeli potrzebujesz, możesz podać kwotę funtów z pensami (centami, kopiejkami itp). Wystarczy, że wpiszesz je po kropce, np: 57.20.

Za pomocą naszego kalkulatora można szybko obliczyć np.:

-1 hrywna ile to pln,

-jak stoi hrywna do euro,

-jak kształtuje się kurs dolar hrywna

-ile trzeba zapłacić za np. 100 hrywien w dowolnej walucie.

Ceny, zarobki na Ukrainie

W wyniku wojny, niepewności i zawirowań gospodarczych na Ukrainie doszło do załamania kursu hrywny do innych walut. To, jak już była mowa, zmusiło wielu obywateli do wyjazdu za chlebem za granicę (często do Polski).

Ukraińcy zarabiający w Polsce raczej są zadowoleni z tego jak wygląda przelicznik hrywny do złotego – dzięki słabemu kursowi hrywny mogą oni więcej kupić na Ukrainie za zarobione złotówki. Słabe notowania hrywny oznaczają też wyższe zyski eksporterów ukraińskich i tańsze wycieczki, czy zakupy na Ukrainie robione przez obcokrajowców.

Reach out

Find us at the office

Exel- Frazzitta street no. 61, 44925 Kingston, Norfolk Island

Give us a ring

Jovanny Boeding
+23 274 947 142
Mon - Fri, 10:00-21:00

Tell us about you